artykuły dla gołębi sklep
Strona główna » Blog » Jak żywić młode gołębie?
Producenci
Bestsellery
Kontakt
 • SILVER WING
  Elżbieta Załęska
  Bystra 355
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-181-88-17

 • E-mail:elunia07@op.pl
 • Telefon506-246-693
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 9.00 - 14.00
Certyfikaty

rzetelna firma
Kapitalna Firma

Jak żywić młode gołębie?

Data dodania: 30-06-2020
Gołębie żywią się ziarnami zbóż, roślin motylkowatych i nasionami roślin oleistych. Zarówno dla dzikich, jak i hodowlanych gołębi niezdrowe są chleb oraz bułki, którymi niestety ludzie często je dokarmiają. Prawidłowe karmienie gołębi hodowlanych wymaga wiedzy i doświadczenia. Zwłaszcza młode osobniki wymagają specjalnej diety.


Odpowiedni pokarm dla młodych gołębi

 

Właściciel ponosi odpowiedzialność za zdrowe odżywianie hodowlanych gołębi. Musi skomponować dla nich pełnowartościowy posiłek, bogaty we wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Pokarm młodych i dorosłych osobników oczywiście różni się od siebie, jak w przypadku wielu innych gatunków zwierząt. U małych ptaków, powinien pozytywnie wpływać na prawidłowy rozwój.

 

Karma dla gołębi powinna zawierać ziarno bogate w białko, tłuszcz i minerały, które są najważniejszymi budulcami organizmu. Produkty dostępne w naszej ofercie powstają pod nadzorem laboratoryjnym i weterynaryjnym w Polsce. Oferujemy również drobne nasiona, które można samodzielnie łączyć oraz gotowe dietetyczne i lekkostrawne zestawy. Młode gołębie powinny otrzymywać niewielkie ziarenka, które bez problemu mogą przełknąć. Tłuszcz oraz węglowodany zawarte w pokarmie umożliwiają im produkowanie energii, a białka budują tkanki mięśniowe.

 

 W diecie młodego gołębia najlepiej sprawdzą się ziarenka:

 • słonecznika,
 • kukurydzy,
 • grochu.

Wskazane dla dobrego rozwoju są też mieszanki z dodatkiem soli mineralnych, witamin lub pasz witaminowych.

 

Jak często i w jakich dawkach karmić młode gołębie?

 

Małe gołębie należy karmić raz lub dwa razy dziennie, w zależności od ich aktywności w danym okresie w roku. W tym czasie pokarm podajemy w godzinach od ósmej do dziewiątej rano oraz wieczorem, w godzinach od siedemnastej do osiemnastej. Warto wiedzieć, że pora karmienia każdego dnia powinna odbywać się o tych samych godzinach.

 

Jedna dawka pożywienia może przykładowo składać się z 40% prosa, 20% wyki, 10% grochu, 10% kukurydzy, 10% pszenicy i 10% słonecznika. Wrzesień to zwykle okres pierzenia się gołębi. W tym czasie wymagają specjalnego zestawu ziaren, w którego skład wchodzą zróżnicowane ilości ziaren. Odpowiednia mieszanka sprawi, że pióra będą bardziej gęste i silne.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O firmie
Kreacja: Agencja DM