artykuły dla gołębi sklep
Strona główna » Blog
Producenci
Bestsellery
Kontakt
 • SILVER WING
  Elżbieta Załęska
  Bystra 355
  38-300 Gorlice
  NIP: 738-181-88-17

 • E-mail:elunia07@op.pl
 • Telefon506-246-693
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 9.00 - 14.00
Certyfikaty

rzetelna firma
Kapitalna Firma

Blog

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jak odrobaczać gołębie?

08-12-2020Wyświetleń: 28863
Jak odrobaczać gołębie?Aby utrzymać gołębie w zdrowiu i dobrej kondycji, trzeba dbać nie tylko o prawidłowe odżywianie ptaków, ale również o ich higienę i dezynfekcję. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa stosowna ochrona przeciw pasożytom.
Przeczytaj całość

Jak karmić gołębie zimą?

21-10-2020Wyświetleń: 4894
Jak karmić gołębie zimą?
Zima to trudny okres dla wszystkich zwierząt. Dla gołębi okres zimowy rozpoczyna się od ok. połowy grudnia. Ptaki wyciszają się wtedy po sezonie aktywności, spada też ich układ odpornościowy. Ich organizm potrzebuje odpowiednio dobranych składników mineralnych, szczególnie witamin, które pozwolą im w dobrym zdrowiu przetrwać chłodne dni, a jednocześnie przygotują je do wiosennych lotów.
Przeczytaj całość

Jak wygląda okres rozpłodu gołębi?

24-08-2020Wyświetleń: 2425
Jak wygląda okres rozpłodu gołębi?
Okres rozpłodu i lęgu to bardzo ważny czas dla każdej hodowli gołębi. Ptaki muszą mieć wówczas zapewniona najlepsze warunki do bytowania, rozmnażania się i wysiadywania jaj. Trzeba zadbać o ich zdrowie, gdyż od tego zależy rozwój naszego stada.
Przeczytaj całość

Jak poprawić proces pierzenia gołębi?

30-07-2020Wyświetleń: 9248
Jak poprawić proces pierzenia gołębi?
Pierzenie jest bardzo ważnym okresem w hodowli gołębi. Proces najbardziej intensywnej wymiany upierzenia jest niezbędny, ponieważ pióra z czasem się zużywają. Powinny być gęste i silne, ponieważ służą ptakom podczas latania. Czasem odpowiednia dieta nie wystarcza dla pełnego rozwoju. Warto stosować dodatkowe zabiegi, które skutecznie wspomogą ten szczególny proces.
Przeczytaj całość

Jak żywić młode gołębie?

30-06-2020Wyświetleń: 353
Jak żywić młode gołębie?
Gołębie żywią się ziarnami zbóż, roślin motylkowatych i nasionami roślin oleistych. Zarówno dla dzikich, jak i hodowlanych gołębi niezdrowe są chleb oraz bułki, którymi niestety ludzie często je dokarmiają. Prawidłowe karmienie gołębi hodowlanych wymaga wiedzy i doświadczenia. Zwłaszcza młode osobniki wymagają specjalnej diety.
Przeczytaj całość

Co jedzą gołębie? Kryteria wyboru karmy

14-02-2020Wyświetleń: 366
Co jedzą gołębie? Kryteria wyboru karmy
Prawidłowe karmienie gołębi hodowlanych wymaga nieco wiedzy i doświadczenia. Ptaki te żywią się przede wszystkim ziarnami zbóż i roślin motylkowatych, a także nasionami roślin oleistych. Wskazane są też różnorodne mieszanki w postaci śruty z dodatkiem soli mineralnych, witamin lub pasz witaminowych).
Przeczytaj całość

Artykuły przydatne dla hodowców gołębi

03-12-2019Wyświetleń: 515
Artykuły przydatne dla hodowców gołębi
Wiele osób traktuje hodowlę gołębi jak hobby. Niektórzy hodowcy jednak zrobili z tego sposób na życie. Bez względu na to, do której grupy się należy, warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja i żywienie ptaków są podstawa ich prawidłowego rozwoju. Warto mieć to na uwadze, nawet jeśli hodowla ptaków była przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Przeczytaj całość

Jak dbać o czystość i higienę gołębi?

08-10-2019Wyświetleń: 2639
Jak dbać o czystość i higienę gołębi?

Według hodowców dbanie o gołębie nie jest nadmiernie trudne, wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad. Samo karmienie jest bowiem niewystarczające i niezbędne jest również ich mycie. Jak powinna wyglądać troska o czystość i higienę gołębi?

Przeczytaj całość

Witamy na blogu!

03-09-2019Wyświetleń: 377
Witamy na blogu!Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Będziemy na nim publikować wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów pomagających w dokonaniu wyboru właściwych elementów oferty. Zachęcamy do lektury!
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O firmie
Kreacja: Agencja DM