artykuły dla gołębi sklep
Strona główna » Blog » Jak odrobaczać gołębie?
Producenci
Bestsellery
Kontakt
  • SILVER WING
    Elżbieta Załęska
    Bystra 355
    38-300 Gorlice
    NIP: 738-181-88-17

  • E-mail:elunia07@op.pl
  • Telefon506-246-693
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 17.00, w soboty 9.00 - 14.00
Certyfikaty

rzetelna firma
Kapitalna Firma

Jak odrobaczać gołębie?

Data dodania: 08-12-2020
Aby utrzymać gołębie w zdrowiu i dobrej kondycji, trzeba dbać nie tylko o prawidłowe odżywianie ptaków, ale również o ich higienę i dezynfekcję. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa stosowna ochrona przeciw pasożytom.

Aby utrzymać gołębie w zdrowiu i dobrej kondycji, trzeba dbać nie tylko o prawidłowe odżywianie ptaków, ale również o ich higienę i dezynfekcję. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa stosowna ochrona przeciw pasożytom.

Gołębie należą do ptaków szczególnie podatnych na choroby pasożytnicze i zakaźne. Choroby pasożytnicze w ich przypadku są nie tylko trudne do zdiagnozowania w początkowym stadium, ale również problematyczne i kosztowne w późniejszym leczeniu. Warto więc zadbać o stosowne odrobaczanie gołębi.
 

Skuteczne sposoby na odrobaczenie gołębi


Zabiegi odrobaczania najlepiej wykonać z zastosowaniem odpowiednio dobranych preparatów. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz sprawdzone i bezpieczne środki na odrobaczenie gołębi, które pozwolą szybko pozbyć się szkodliwych pasożytów z organizmu zwierzęcia. Zapewniamy leki o różnej formie i sposobie aplikacji, więc bez problemu dobierzesz odpowiedni preparat. Wielu hodowców uważa, że najlepiej podawać środki odrobaczające bezpośrednio do dzioba. Praktykując tę metodę, warto wcześniej nieco przegłodzić gołębia, aby mieć pewność, że spożyje cały podany lek.

Warto też pamiętać, że przeprowadzając odrobaczanie, dobrze jest aplikować leki wszystkim osobnikom stada, gdyż ryzyko zakażenia chorobami pasożytniczymi jest duże. Zaleca się też kontrolę kału po ok. 14 dniach od wykonania odrobaczania.

Bardzo ważne jest także dobranie właściwej dla ptaka dawki. Aby osiągnąć optymalny efekt leczniczy, zawsze należy podawać preparaty odrobaczające zgodnie z zaleceniami producenta lub wytycznymi weterynarza.
 

Odrobaczanie gołębi — o czym należy pamiętać?


Wdrażając zabiegi, które mają na celu odrobaczanie gołębi, w wielu przypadkach istnieje konieczność ograniczenia podawania karmy, a nawet wcześniejszego przegłodzenia ptaków. Mogą wówczas pojawić się objawy, takie jak wymioty i biegunki, co może doprowadzić do szybkiego odwodnienia. W takich sytuacjach trzeba wyrównać straty elektrolitów i soli mineralnych u ptaków, aby zahamować proces i wzmocnić organizm gołębi.
 

Objawy inwazji pasożytów


Do najważniejszych objawów chorób pasożytniczych u gołębi zaliczamy m.in. apatię, osłabienie kondycji, niekiedy zwiększone spożycie wody. Im bardziej organizm zaatakowany, tym wyraźniejsze są niepokojące symptomy. Mogą pojawić się biegunki, brak apetytu, niechęć do odbywania lotów. Zarobaczony organizm jest osłabiony, traci swoją naturalną odporność, więc jest bardziej podatny na zakażenia bakteryjne lub wirusowe.

Inwazja pasożytów, która nie zostanie w porę wykryta i leczona, może doprowadzić do zahamowania wzrostu i rozwoju młodych gołębi, a starsze osobniki mogą ulec skrajnemu wychudzeniu, zwiększa się też ryzyko ich upadków.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O firmie
Kreacja: Agencja DM